Australia wiza biznesowa

Jakie warunki należy spełnić aby uzyskać wizę biznesową do Australii?

W kilku słowach

 • należy mieć doświadczenie w prowadzeniu biznesu
 • posiadać odpowiednie środki finansowe do założenia lub kupienia firmy w Australii
 • mieć szczere chęci aby biznes w Australii prowadzić

Dlaczego inwestować w biznes w Australii?

Australia wyróżnia się na rynkach usług, technologii oraz w sektorze produkcji. Przemysł wydobywczy oraz rolnictwo są znaczącymi elementami eksportu, kwitnie tutaj turystyka. Przepisy podatkowe w Australii są wyjątkowo przejrzyste i przyjazne dla przedsiębiorców. Australia jest jednym z niewielu krajów, które nie zostały dotknięte przez recesję gospodarczą (Global Financial Crisis). Od prawie 30 lat Australia rokrocznie rejestruje przyrost gospodarczy co może stanowić gwarancję sukcesu. Co chyba najważniejsze w tym wszystkim – Australijski styl życia. Poprzez inwestcję w biznes w Australii można uzyskać status rezydenta a docelowo również Australijski paszport. Biznesmeni i biznesmenki oraz inwestorzy zwykle nie patrzą wyłącznie na swoją przyszłość, myślą o przyszłości swojej rodziny. Aplikant o wizę biznesową lub inwestorską może dołączyć do aplikacji członków swojej rodziny – „drugą połówkę” oraz dzieci.

Typy wiz biznesowych do Australii

O jaką wizę biznesową do Australii będziemy dla Ciebie aplikować zależy od twoich długoterminowych celów. Jeśli twoim planem jest pobyt stały w Australii masz bogate doświadczenie w prowadzeniu biznesu i odpowiednie zasoby finansowe wiza typu 188 lub 132 może być opcją. Wiza 188 podzielona jest na kilka kategorii (188A – business innovation, 188B – investor, 188C significant investor). Nie musisz mówić po angielsku aby się kwalifikować na wizę biznesową 188 lub 132.

Jeśli się nie kwalifikujesz na 188 lub 132 to jeszcze nie koniec świata, mogą istnieć inne opcje.

australia wiza biznesowa mezczyzna przy biurku plecy

Wizy subclass 482 (TSS), 400 są również uważane jako wizy biznesowe i czasami mogą prowadzić do permanent residency. Jeśli prowadzisz biznes poza Australią i chcesz założyć oddział w Australii istnieje możliwość apl

ikowania o wizę 482, gdzie sponsorem będzie twoja firma z poza Australii.

Queensland oraz Tasmania wprowadziły Small Bisuness Owner stream do wiz 489. South Australia umożliwia investorom w nowe technologie aplikowanie o wizę 408.

Wiza turystyczna eVisitor ma kategorię „business stream”. Jeśli chcesz przylecieć na rozmowy biznesowe lub konferencję – nic prostszego – aplikujesz o wizę businesową eVisitor i po kilku minutach zwykle wiza grant przychodzi na maila. Przecież musisz przylecieć do Australii aby się upewnić, że chcesz tutaj inwestować lub zakładać biznes, prawda? Niektóre stany mówią wprost, że nie dadzą nominacji jeśli aplikant nie był u nich z wizytą.

Najlepiej skontaktuj się z nami aby przedyskutować opcje.

Warunki brzegowe australijskiej wizy biznesowej 188A.

 • aktywa i pasywa co najmniej 800000 AUD (prywatne oraz w biznesie – liczone razem)
 • wiek poniżej 55 lat
 • obroty w biznesie co najmniej 500000 (liczą się 2 najlepsze lata w ciągu ostatnich 4 lat finansowych)
 • należy uzbierać co najmniej 65 punktów w systemie punktowym. Punkty przyznają głównie za wiek, wykształcenie, znajomość angielskiego, ilość lat doświadczenia w biznesie, zasobność portfela. Jeśli chcesz sprawdzić ile punktów możesz uzbierać sprawdź Australian Business Visa points calculator (188A) na naszej angielskojęzycznej stronie.
 • jeśli uzbierasz odpowiednią ilość punktów musisz przekonać stan Australii, w którym chcesz prowadzić biznes do swojego pomysłu aby przyznali nominację na wizę.

Warunki brzegowe australijskiej wizy inwestorskiej 188B.

 • wiek poniżej 55 lat
 • doświadczenie w inwestowaniu
 • 1,5 miliona AUD do zainwestowania na konto bankowe odpowiedniego stanu w Australii na 4 lata
 • 725.000 AUD na życie
 • należy uzbierać co najmniej 65 punktów w systemie punktowym. Punkty przyznają głównie za wiek, wykształcenie, znajomość angielskiego, ilość lat doświadczenia w inwestowaniu, zasobność portfela. Jeśli chcesz sprawdzić ile punktów możesz uzbierać sprawdź Australian Investor Visa points calculator (188B) na naszej angielskojęzycznej stronie.
 • jeśli uzbierasz odpowiednią ilość punktów musisz przekonać stan Australii, w którym chcesz mieszkać aby przyznali nominację na wizę. To raczej nie będzie trudne.
 • musisz udowodnić, że pieniądze były zdobyte legalnie i są … twoje. Wygrana w totka się nie liczy…

Warunki brzegowe australijskiej significant invetor visa 188C.

 • musisz mieć do zainwestowania w Australijskie fundusze 5 Milionów AUD
 • wiek i znajomość lub nieznajomość angielskiego nie ma znaczenia.
 • punktów nie sprawdzają, ale musisz udowodnić, że pieniądze zostały zdobyte legalnie.

Business talent visa subclass 132

Co ciekawe ta wiza jest często wykorzystywana przez inwestorów w nieruchomosci. Aplikant musi wykazać co najmniej 3 miliony AUD obroó rocznie oraz aktywa w wysokości co najmniej 1.5 miliona AUD.

Jeśli myślisz o biznesie w Australii, napisz maila, zadzwoń skontaktuj sę z nami przez facebook sprawdzimy jakie są szanse na odpowiednią wizę i poprowadzimy Cię przez cały proces.

Poniżej wideo po polsku jak wyliczyć punkty. Zasubskrybuj nasz kanał na YT.

Rate this post
Summary
Australia wiza biznesowa
Article Name
Australia wiza biznesowa
Description
Australia wiza biznesowa - aby uzyskać wizę biznesową do Austalii należy mieć doświadczenie w prowadzeniu biznesu, posiadać odpowiednie środki finansowe do założenia lub kupienia firmy w Australii, mieć szczere chęci aby biznes w Australii prowadzić
Author
Nowak Migration

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.