Dzisiaj o wizie stałego pobytu skilled independent 189. Jest to najkorzystniejsza wiza gdyż nie wymaga pomocy pracodawcy ani nominacji stanowej. Po jej zdobyciu można mieszkać i pracować w Australii do dni ostatnich.

Wymagania wizy skilled independent 189?

Spis treści

Wszystko zależy od tego jakie masz wykształcenie i zawód. Twój zawód musi się znajdować na liście zawodów poszukiwanych MLTSSL „tzw krótkiej liście”. Są tam:

  • zawody medyczne:
    • lekarze
    • pielęgniarki
    • weterynarze
  • zawody z branż usługowych
    • stolarze
    • mechanicy
    • spawacze
    • murarze
    • hydraulicy
    • kucharze
  • Inżynierowie
  • Informatycy i fachowcy z telekomunikacji
  • księgowi
  • nauczyciele
  • kilka innych zawodów.

Pamiętaj aby polubić nas na facebook aby być na bieżąco.

System punktowy

jak-zdobyc-wize-189-kwiaty-australijskieDo oceny czy możesz uzyskać tą wizę urząd imigracji stosuje system punktowy. Punkty można uzyskać za wiek, poziom języka angielskiego, ilość lad doświadczenia zawodowego, zdobyte wykształcenie, kwalifikacje partnera. Dodatkowe punkty możesz dostać jeśli zdasz egzamin w Australii na tłumacza. 60 to minimalna ilość punktów aby móc ubiegać się o wizę skilled independent. Należy mieć na uwadze, że niektóre zawody są bardzo popularne i 60 punktów może okazać się niewystarczające.

Wiek

Aby móc ubiegać się o wizę 189 należy mieć maksymalnie 44 lata. Osoby które ukończyły 45 lat niestety nie mają możliwości uzyskania wizy skilled independent.

Zawód

Masz odpowiedni zawód i doświadczenie zawodowe i wychodzi na to, że uzyskasz wymagane 60 punktów – gratulacje jesteś na dobrej drodze! Pierwszym krokiem jest uznanie kwalifikacji zawodowych. Nostryfikacja zawodu musi być wykonana przez instytucję upoważnioną przez urząd imigracji – tzw: „assessing authority”. Każda instytucja ma swoje własne zasady i niekiedy są one bardziej wyśrubowane niż wymogi urzędu imigracji. Np. Księgowi muszą zdać IELTS 7 academic do uznania zawodu, nauczyciele nawet wyżej. Czasami wymagane jest kilka lat doświadczenia zawodowego do uznania zawodu. Niekiedy te kilka lat traktowane jest jako zdobywanie kwalifikacji i nie może być brane pod uwagę przy podliczaniu punktów. Zwykle oprócz doświadczenia zawodowego wymagane jest również odpowiednie wykształcenie.  Co instytucja to inaczej. Uznanie zawodu to na dobrą sprawę najważniejszy krok w procesie aplikowania o wizę skilled independent 189.

Zapisz się do newslettera jeśli chcesz dostawać informacje o nowych artykułach na maila.
[wysija_form id=”1″]

Proces aplikowania o wizę 189

Jak już mamy uznany zawód, zdany egzamin językowy i nienaganne dokumenty ze szkoły i od pracodawców składamy do urzędu imigracji tzw. EOI (Expression of Interested). Urząd imigracji poprzez swój system komputerowy skill select spośród wszystkich EOI wybiera te, które na dany moment spełniają ich kryteria co do ilości zaproszeń na dany okres, pułapu punktowego, zawodu, itd. Na każdy zawód jest pula zaproszeń na cały rok. Wybierają najpierw osoby co mają więcej punktów, więc czasami warto jest postarać się o zdobycie dodatkowych punktów (szczególnie osoby z branży IT, inżynierowie oraz księgowi). Jeśli urząd wybierze twoje EOI dostanie na maila zaproszenie do złożenia wniosku o wizę. Zaroszenie jest ważne 2 miesiące, więc jeśli brakuje ci jakiegoś dokumentu możesz nie zdążyć, dlatego ważnym jest, aby wszystkie dokumenty mieć gotowe przed złożeniem EOI. Po otrzymaniu zaproszenia składamy wniosek o wizę i czekamy kilka miesięcy na decyzję.

Jaka jest rola agenta migracyjnego w procesie uzyskania wizy skilled 189

Przygotowywanie i składanie wniosków wizowych to moja praca. Na podstawie mojego doświadczenia jestem w stanie zweryfikować czy możesz uzyskać wizę skilled 189. Jeśli tak poprowadzę Cię przez cały proces. Jeśli nie kwalifikujesz się na 189 przedyskutujemy inne opcje, które mogą doprowadzić Cię do stałego pobytu.

Jeśli chcesz przedyskutować twoje opcje na uzyskanie wizy do Australii zadzwoń do Izabeli na numer +48 517 320 796, wypełnij ankietę lub  skontaktuj się z nami.

4.8/5 - (9 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *