Dla kogo jest wiza studencka do Australii?

Może być przyznana każdemu kto chce podjąć naukę w Australii. Wiek zasadniczo nie ma znaczenia. 

Wymagania

Aby otrzymać wizę studencką należy zostać przyjętym na odpowiedni kurs, który jest akredytowany przez Urząd Imigracji do nauczania ludzi z poza Australii, przejść pozytywnie badania lekarskie, wykupić ubezpieczenie medyczne, wykazać się środkami na przebywanie w Australii na czas kursu oraz udowodnić zamiar wylotu z Australii po ukończeniu kursu.

Jaki kurs?

wiza-studencka-australia

W Australii są setki szkół, które oferują kursy dla międzynarodowych uczniów / studentów. Kursy można liczyć w tysiącach a wybór czasami może stanowić niemały problem. Cena za te sam kurs w różnych szkołach może się znacząco różnić. Aby zostać przyjętym na wybrany kurs trzeba spełnić odpowiednie dla niego warunki, które dyktuje szkoła. Dla kursów nauki języka angielskiego poza dokonaniem opłaty wymagań nie ma praktycznie żadnych a kurs można zwykle zacząć w dowolny poniedziałek. Dla kursów typu Certificate oraz Diploma należy wykazać się znajomością języka angielskiego oraz ukończeniem edukacji na odpowiednim poziomie, który byłby wystarczający do aplikowania o kurs. Przykładowo – aby dostać się na kurs Diploma należy wykazać, że nasze wykształcenie zdobyte poza Australią odpowiada co najmniej Certificate 4. Zdobyte wcześniej wykształcenie musiu być pokrewne. Osoba która wcześniej uczyła się nauk humanistycznych raczej nie będzie w stanie zakwalifikować się na kurs wyższego stopnia z informatyki. Podobnie wygląda rekrutacja na studia wyższe. Ze względu na różnice programowe, ukończenie studiów w Polsce nie gwarantuje, że uda nam się dostać na dany kierunek w Australii tylko dlatego, że nazywa on się tak samo. Uznanie przedmiotów z Polskiej uczelni może okazać się dozyć żmudmym procesem. Czasami nie warto uznawać przedmiotów z Polski aby móc studiować w Australii przez pełne 2 lata – jest to okres, który może być istotny przy ubieganiu się o kolejną wizę. Najlepiej zadzwoń do nas a pomożemy w wyborze odpowiednirgo kursu oraz złożymy wniosek do urzędu imigracji w Twoim imieniu. Karol Nowak jako rejestrowany Australijski Agent Migracyjny będzie doglądał całego procesu uzyskania wizy.

Proces przyjęcia do szkoły w Australii

Aby podjąć studia w Australii należy zapisać się na odpowiedni kurs. Szkoła / uczelnia po zweryfikowaniu, że aplikant spełnia warunki aby podjąć naukę na danym kursie wysyła tzw. Letter of Offer, w którym są zawarte uzgodnione warunki na temat kursu. Po dokonaniu wpłaty szkoła wystawia tzw Confirmation of Enrolment,  dokument który należy przedstawić do urzędu emigracji podczas aplikowania o wizę studencką do Australii.

Często się okazuje, że poziom języka angielskiego lub zdobyte wykształcenie jest niewystarczające aby podjąć naukę na wybranym kursie. Można wtedy zacząć od kursu języka, potem uzupełnić braki na kursie niższego poziomu, aby w końcu zacząć studia. Zwykle jest przyznawana jedna wiza studencka na wszystkie kursy i nie ma konieczności jej odnawiania po ukończeniu kolejnych etapów. Są oczywiście pewne warunki. Przykładowo wszystkie kursy muszą się odbywać w tej samej szkole lub w jednostkach zależnych.

Co daje Wiza Studencka w Australii?

Wiza studencka umożliwia pogłębienie wykształcenia w Australii – kraju uważanym za jeden z najlepszych na świecie w obrębie edukacji. Posiadacz wizy studenckiej może pracować na pół etatu podczas nauki oraz na pełen etat podczas wakacji. Osoba aplikująca o wizę studencką może zabrać ze sobą również najbliższą rodzinę – partnera i małoletnie dzieci. Osoby te mogą zostać dołączone do wizy głównego aplikanta. Partner może pracować na takich samych zasadach jak główny aplikant. Dzieci w wieku szkolnym, będą musiały udać się do szkoły, za którą będzie trzeba zapłacić.

Polska jest jednym z krajów, dla których procedury wizowe są uproszczone w porównaniu z większością krajów azjatyckich, afrykańskich lub wschodniej Europu spoza Unii Europejskiej. Proszę pamiętać – pomimo, że wizę studencką do Australii może uzyskać praktycznie każdy Polak, urząd imigracji ma swoje wewnętrzne procedury i zwraca uwagę na wiele aspektów związanych z aplikantem i jego rodziną, takich jak: wiek, czy przylatuje z rodziną, czy kurs o który aplikuje ma związek z jego / jej wcześniejszą edukacją bądź zawodem, czy posiada środki finansowe, czy „ma do czego wrócić” po ukończeniu kursu, itd, itd. Zdobyliśmy wizy studenckie so Australii dla wielu osób oraz rodzin, którym inne agencje odmawiały pomocy w uzyskaniu wizy ze względu na złożoność sytuacji.

Posiadacz wizy studenckiej zwykle ma prawo do aplikowania o inną wizę w trakcie ważności wizy studenckiej. Musi to jednak zrobić przed upływem ważności wizy studenckiej. Dosyć popularną praktyką jest aplikowanie o wizę pracowniczą 457 jeśli pracodawca stwierdzi, że 20 godzin na tydzień to za mało i będzie chciał nas zatrudnić na pełen etat.

Jak najprościej zdobyć wizę studencką?

Jeśli uważasz, że wiza studencka jest odpowiednia do Twojej sytuacji skontaktuj się z nami a pomożemy Ci w wyborze najlepszej opcji. Pomożemy w wyborze kursu, zdobędziemy CoE, zorganizujemy ubezpieczenie i złożymy w twoim imieniu wniosek o wizę. Co więcej jako agencja migracyjna będziemy mogli tobie pomóc w przyszłości aplikować o kolejne wizy w Australii jeśli taka będzie Twoja wola. Znając twoją historię, będziemy w doskonałej sytuacji aby doradzić najlepsze opcje. Zadzwoń do Izabeli – wstępna rozmowa nic nie ksztuje.