Premier Australii Malcolm Turnbull ogłosił dzisiaj, że tymczasowa wiza pracownicza 457 zostaje zniesiona. Zostanie zastąpiona przez 2 inne wizy. Zmiany generalnie są skierowane przeciwko nisko wykwalifikowanym pracownikom, którzy według PM-a wykorzystywali 457 jako sposób na uzyskanie rezydentury w Australii, kiedy to wizy 457 miały być sposobem na zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników w miejscach gdzie nie można znaleźć fachowców na rynku lokalnym.

Ale nie wszystko na raz. 457 będzie obowiązywać do marca 2018. Zmiany będą wprowadzane stopniowo. Najpierw okrojone zostają zawody (od jutra 19/04/2017)

 1. Wiza pracownicza 2 letnia. Nowa lista zawodów okrojna o 216 pozycji w porównaniu z CSOL. Consolidated Sponsored Occupation List (CSOL) będzie się nazywać Short-term
  Skilled Occupations List (STSOL) i będzie aktualizowana co 6 miesięcy dzięki informacjom z urzędu pracy. Nowa lista zawodów na 457 tutaj. Wizę 2 letnią będzie można przedłużyć w Australii o kolejne 2 lata, lecz nie ma możliwości aplikowania o kolejne przedłużenie będąc w Australii. Trzeba wylecieć i aplikować offshore. Nie ma możliwości przejścia na PR przez Transition Stream. Visa application fee będzie bodajże 1150 AUD.
 2. Wiza pracownicza 4 letnia.  Skilled Occupations List (SOL) będzie się teraz nazywać Medium and Long-term Strategic Skills List (MLTSSL). Tylko zawody z tej listy będą się kwalifikować na nową 4 letnią wizę pracowniczą. Wniosek o wizę $2400, zamiast $1060 jak dotychczas.

od 01/07/2017 trzeba będzie obowiązkowo przedstawić zaświadczenie o niekaralności, angielski będzie obowiązkowy (obecnie ci co zarabiają ponad $96,400 nie muszą zdawać angielskiego).

Generalnie

 • ograniczenie ilości zawodów
 • utrudnienie uzyskania PR przez wizę pracowniczą
 • ukłon w stronę Australii regionalnej, gdyż większa ilość zawodów jest brana pod uwagę.

Więcej na temat zmian programu tymczasowych wiz pracowniczych ( Temporary Skills Shortage (TSS) visa)  tutaj.

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz przedyskutować swoją sytuację wizową.

5/5 - (1 vote)
Summary
Wiza 457 zostanie zastąpiona przez 2 inne wizy
Article Name
Wiza 457 zostanie zastąpiona przez 2 inne wizy
Description
Wiza pracownicza 457 zostaje zniesiona. Zostanie zastąpiona przez 2 inne wizy. Zmiany generalnie są skierowane przeciwko nisko wykwalifikowanym pracownikom.

One thought on “Wiza 457 zostanie zastąpiona przez 2 inne wizy

 • 18 kwietnia 2017 at 17:25
  Permalink

  czyli co jeszcze gorzej jak przedtem no to ładnie

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *