ambasada-australii-w-polsceAmbasada Australii w Polsce

Ambasada Australii w Polsce nie zajmuje się kwestiami wizowymi, i nie jest w stanie udzielić porad na temat emigracji lub wymagań do wiz do Australii. Jedyną osobą, która jest w stanie udzielić rzetelnej porady jest Australijski Agent Migracyjny.

Cele i zadania Ambasady Australii w Polsce:

  • pomoc obywatelom Australii w nagłych przypadkach,
  • można tam wyrobić Australijski Paszport
  • współpraca handlowa i inwestycyjna

Urząd Imigracji Australii stara się scentralizować wszystkie procesy wizowe w Australii. Decyzje o większości wiz w chwili obecnej są podejmowane w oddziałach Australijskich zamiast w lokalnych ambasadach. Bardzo dużo rodzajów wiz, o które kiedyś wnioski były składane w Ambasadzie Australii w Polsce w formie papierowej  należy obecnie złożyć online przez internet na stronie Urzędu Imigracji Australii. Odpowiednie dokumenty muszą zostać zeskanowane i załadowane na stronę Urzędu Imigracji do aplikacji wizowej przez internet. O tym czy wniosek musi zostać złożony w formie papierowej czy online decyduje rodzaj wizy i kraj paszportu. Należy pamiętać, że niektóre wizy, które wymagają papierowej aplikacji wizowej muszą być wysłane do konkretnego oddziału Urzędu Imigracji w Australii. Jeśli zostaną wysłane błędnie do Ambasady Australii w Polsce lub w Niemczech, ambasada może odesłać list do nadawcy zamiast przekazać do odpowiedniej jednostki Urzędu Imigracji.

Wszelkie sprawy wizowe dla Polaków są załatwiane obecnie przez Ambasadę Australii w Berlinie. To tam należy wysłać wniosek wizowy w formie papierowej, jeśli jest taki wymóg dla konkretnej wizy. Przykładowo wizy Work and Holiday dla Polaków muszą zostać złożone w formie papierowej (aktualne czerwiec 2015 – może ulec zmianie) – pełna dokumentacja musi zostać wysłana do Ambasady Australii w Berlinie.

Ambasada Australii w Berlinie pomaga Urzędowi Imigracji Australii w podjęciu decyzji o przyznaniu wiz partnerskich dla Polaków.

Ambasada Australii w Polsce – dane kontaktowe:

Ambasada Australii w Polsce
ul. Nowogrodzka 11
00-513 Warszawa

Ambasada
Tel: 48-22-5213444
Fax: 48-22-6273500

Napisz do Ambasady (wiadomość nie może być większa niż 5 MB)

Austrade (Biuro Handlowe)
Tel: 48-22-5213477
Fax: 48-22-6273505

 

Rate this post